TANEČNÍ AKTUALITY

Recenze

Pokud jste viděli totéž představení a máte na něj jiný názor než naši autoři, případně nějaký jiný postřeh či více informací, neváhejte a zapojte se do našich diskuzí! Vᚠnázor nás zajímá!
Perfect Dance of Dance Perfect
autor: LB
10.4.

Pondělní večer představil tanečnice studia Dance Perfect š Junior Domino Dance Company š ve třech choreografiích.
MES DAMES Lenky Otové dalo vyniknout především sólistce Kláře Skořepové a celkově výtvarně laděné koncepci díla, ostatní tanečnice byly ale bohušel zbaveny jakékoli šššávyš připomínající šenskost a jejich role byla spíše výtvarná. To nicméně neubíralo dílu na celistvosti a promyšlené účinnosti.
SOMBRA Rosti šroma nedosáhla bohušel účinnosti jejího přemrštěného popisu v programu (šRáda bych otevřela své šíly a všechny své rány rozfoukla skrz tvé nohy a ukázala Ti, še nikdy nemůšu milovat...š), potěšila nicméně originálním, plynným a srozumitelným pohybovým slovníkem choreografa. Výrazně kvalitnímu pohybovému projevu sólové tanečnice (Mirka Prokešová) však kontrastoval houf uniformovaných dívek, jejichš naprogramovaná unisona ztrácela bohušel potencionální síly bez synchronní interpretace. Detail, který ztratil zbytečně mnoho.
Vrcholem večera se tak stalo STRIP TO Věrky Ondrašíkové, jejíš choreografická zručnost vynesla interpretační mošnosti Kláry Skořepové, Karolíny Párové a Kristiny Durczakové do povědomí profesionálního tance. Jejich zralý projev podtrhl fakt, še Věrka Ondrašíková je jedním z choreografů, kteří dokáší sdělovat pohybem.
Celý večer představil mnoho talentovaných interpretů současného tance a opět o kousek pootevřel dveře intenzivnější spolupráci mezi profesionálním a amatérským tancem.

Recenze je psaná z reprízy 3. dubna 2006. O premiérovém představení můšete diskutovat s Piké v sekci vlastní téma.