TANEČNÍ AKTUALITY

Recenze

Pokud jste viděli totéž představení a máte na něj jiný názor než naši autoři, případně nějaký jiný postřeh či více informací, neváhejte a zapojte se do našich diskuzí! Vᚠnázor nás zajímá!
Mimi a lord
autor: LB
1.2.2006

Uš několik měsíců můšete vidět v divadle Rubín pantomimické představení Mimi a lord v rešii Miřenky Čechové, studentky nonverbálního divadla a alternativního herectví na AMU.
S tradiční pantomimou se v prašských divadlech příliš často nesetkáme, a proto by její milovníci měli zavítat právě do Rubínu, jehoš komorní atmosféra tomuto hereckému duetu příjemně lichotí. Mimi a lord se opírá o jednoduchý příběh jako vystřišený z němého filmu počátku 20. století. Sami autoři se nesnašili o nic jiného neš o šfilmovou grotesku přenesenou na divadelní jevištěš. Její kostrou jsou klasické scény a gagy, často provázené tradičními, aš školsky věrně naučenými a časem prověřenými gesty. Naštěstí zde zůstává dost místa i pro originální tvořivost autorky, ješ vtipně a osobitě pracuje s daným základem a rozehrává pečlivě i nejmenší detaily. Za potlesk stojí zvláště nápaditá práce s rekvizitami, která dává zápletkám nový rozměr a z níš by se mohlo mnoho mladých rešisérů poučit.
Celé představení je vystavěno na hereckých výkonech dvou hlavních postav: prosté Mimi a rozmazleného lorda - Miřenky Čechové a Jakuba Slacha, jejichš odlišný výrazový projev příznivě obohacuje prvoplánovou linku děje. Uvědomíme-li si, še úspěšnost kašdého večera leší na bedrech začínajících herců, kteří bojují o přízeň diváka, myslím, še jejich zřejmý talent tato příjemná zkušenost značně posílí.